Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.pageride.comMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S PageRide je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.pageride.comSystém PageRide nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

PŘEŠTICE

Město Přeštice (německy Pschestitz) se nachází v okrese Plzeň-jih, kraj Plzeňský. Počátkem roku 2012 zde žilo 7 212 obyvatel (v roce 2010 bylo evidováno 7 361 obyvatel a 1831 adres). Skládá se z centra a přilehlých obcí Skočice, Zastávka a Žerovice.

prestice1

18.února 2013 – Dominanta města chrám Nanebevzetí Panny Marie - Pavel Hypš

Rozvoj města významně ovlivnilo vybudování železnice Plzeň - Klatovy - Železná Ruda v roce 1874. Silně zatížená jednokolejka byla elektrifikována v roce 1996. Na trati je dnes zaveden taktový grafikon a město má několikrát za den přímé rychlíkové spojení s Prahou.

prestice2

18.února 2013 – MHD Přeštice v zastávce U hřbitova - Pavel Hypš

Nový provoz MHD v Přešticích byl zahájen ve středu 2. ledna 2008. Linka označená číslem 455 001 byla v provozu pouze v pracovní dny s celkem pěti spoji denně. Zajištěna byla obsluha všech důležitých částí města (škola na Jordáně, nákupní zóna, hřbitov, železniční stanice atd.) s tím, že autobus se po městě pohybuje hvězdicovitě s pravidelným průjezdem přes přeštické náměstí. Navíc každé pondělí a středu autobus zajížděl i do Žerovic a Skočic.

prestice3

18.února 2013 – MHD Přeštice v zastávce Na Jordáně (sloupek najdeme pouze na opačné straně, ikdyž je zastávka obousměrná) - Pavel Hypš

MHD v Přešticích se objevila ještě o několik měsíců dříve, avšak pouze na jediný den. Během evropského týdne mobility v úterý 18.září 2007 byla MHD provozována zkušebně jako propagace ekologické dopravy a představení této možnosti lidem. Během tohoto provozu byla městská linka však v provozu po celý den v pravidelném intervalu, skutečný provoz v roce 2008 se s tím příliš nedal srovnat.

prestice4

18.února 2013 – MHD Přeštice na centrální autobusové zastávce na Náměstí - Pavel Hypš

Dnešní provoz je opět ještě o něco chudší. Najdeme zde již pouze poslední dva spoje, v každém směru jeden. Během své cesty však několikrát projíždějí přes náměstí, dá se tedy mluvit o jakýchsi třech párech spojů, spojených však vždy do jednoho spoje bez nutnosti přestupovat. Oba spoje jedou v dopoledních hodinách pracovní dnů, kdy je slabý provoz regionálních linek, a oba také obsluhují v jedné své větvi Skočice a Žerovice.

prestice5

18.února 2013 – Velmi nízký počet spojů umožňuje udělat velký a přehledný jízdní řád - Pavel Hypš

Zdroje: web spvd.cz (Přeštice), web wikipedia.cz (Přeštice)

Autor: Pavel Hypš     Poslední aktualizace: 20.února 2013